Шини на вантажівки

Правильний вибір вантажної шини гарантує безпеку руху на дорогах. Кожної моделі вантажних покришок властиві індивідуальні особливості, тому при виборі шини на вантажний транспорт враховують: характер перевезень, місце установки шини, умови експлуатації, а також, якість доріг.
В певних умовах експлуатації вантажної техніки, використовують конкретний тип шини, наприклад, для грунтових доріг сільській місцевості та для робіт на будівельних майданчиках підходить один тип гуми, а інший тип вантажної шини застосовується для поїздок по міських дорогах і по автомагістралях.
Моделі вантажної шини характеризуються індивідуальним малюнком протектора, тому легко визначити застосування тієї чи іншої моделі покришки. Наприклад, для їзди по асфальту застосовується дорожній рисунок протектора, універсальний, у вигляді «ребер» і «шашечок», застосовується для всіх без винятку доріг, спрямований або підвищеної прохідності малюнок протектора використовується для бездоріжжя.
Згідно класифікації, в залежності від осі, розрізняють наступні моделі вантажних покришок:
· Покришки на рульову вісь;
· Покришки на вісь провідну;
· Покришки на причіпну вісь;
Для покришок на рульову вісь характерний малюнок протектора у вигляді «доріжок», а шини на ведучу вісь визначають за малюнком протектора «ялинка», «шашечки», «драбинка».
Шини між собою відрізняються також хімічним складом суміші гуми, з якої вони складаються, і силовими навантаженнями. Оптимальний варіант - універсальні шини, які за параметрами підходять до керманич, що веде осях осі вільного кочення.
Важливо при покупці шини враховувати прийнятні параметри вантажних шин для конкретного автомобіля, ця інформація міститься в керівництві з експлуатації. Для того, що б вантажна шина прослужила як можна довше, дотримуйтеся рекомендацій виробника, що до місця установки вантажних покришок. Категорично забороняється встановлювати вантажні шини призначені для однієї осі на іншу, так як кожній покришці притаманні конкретні характеристики і властивості, які, при правильній експлуатації вантажної шини, дозволять використовувати шину на 100%, а головне забезпечать безпеку при русі.
В залежності від розташування шарів гуми в каркасі і брекері (шари металокорду, з розташованими під невеликими кутами нитками) розрізняють шини радіальні і діагональні. Радіальні шини відрізняються підвищеною міцністю, порівняно з діагональними шинами. Діагональні шини використовують для техніки, яка експлуатується по грунтових дорогах.
Крім того вантажну шину поділяють на камерну і безкамерну. Камерна вантажна шина важче за вагою на відміну від безкамерної шини. Цей фактор впливає на збільшення витрат палива при експлуатації вантажівок на такій гумі, цей момент враховують, при перевезеннях на великі дистанції. Камерну шину складніше ремонтувати порівняно з безкамерної шини.
В залежності від профілю шини ділять на широкопрофільні, сверхнизкопрофильные, низькопрофільні і арочні. Для вантажівок, експлуатованих по бездоріжжю, застосовують арочні і широкопрофільні шини, сверхнизкопрофильным і низькопрофільним властивий високий рівень керованості і стійкості на автомагістралях.
При эксплуатации грузовых шин важно вовремя определить износ шины. Износ покрышек выявляют по глубине рисунка протектора. Согласно рекомендациям производителей грузовая шина подлежит замене, в случае если остаточная глубина рисунка протектора составляет 4 мм. У некоторых моделей грузовых шин предусмотрен индикатор износа, в виде перемычки высотой 4 мм, расположенной в центральной канавке.
Правильная эксплуатация грузовой покрышки приводит к естественному износу, а нарушение эксплуатации покрышек приводит к «неправильному» износу. Чтобы избежать неправильного износа, балансируйте шину - эта операция также увеличит километропробег шины. Также следите за давлением шины, если эксплуатировать шину на пониженном или повышенном давлении, то соответственно будет неравномерный износ шины.
На рынке предоставлены бренды грузовых шин таких стран производителей как Китай, Беларусь, Россия, Украина, Франция и другие. К популярным брендам относятся: Kapsen, Constancy, Grenlander Tyres, Taitong, Aonaite, Armforce - производитель Китай; Michelin - производитель Франция; Алтайшина, Белшина - производитель Беларусь; Волтайр, Омскшина - производитель Россия; Росава - страна производитель Украина и т.д. Стоимость покрышек колеблется от дешёвых (бюджетный вариант) до дорогих. При выборе грузовой шины, помните, что только шина проверенных брендов обеспечит безопасность движения на дорогах.
- Сидіння Cametet (Канада): комфорт і надійність для вашої технікиПродукція Cametet (Канада) — це еталон якості, комфорту та надійності.Повна версія статті
- Двигун OM 366 та його модифікації: надійність та довговічність у кожній деталіДвигун OM 366 — це легендарний дизельний силовий агрегат, розроблений і випущений компанією Mercedes-Benz у 1980-х роках. Він належить до серії OM 300, яка відома своєю надійністю, простотою обслуговування та тривалим терміном служби. Двигун широко використовувався в вантажівках, автобусах, сільськогосподарській та промисловій техніці, що зробило його популярним вибором для тих, хто шукав міцність та витривалість.Повна версія статті